Mecz z Piastem rozpoczęliśmy z jednym debiutantem, Kryspinem Szcześniakiem, który zastąpił Aleksandra Paluszka. Od pierwszego gwizdka ponad 19 tysięcy kibiców było świadkami interesującego meczu, choć początek był dla zabrzan fatalny. Już po kilku minutach na prowadzenie wyszli goście. Na boiskowym zegarze nie minął jeszcze kwadrans, a Piast prowadził 2:0 po główce Kamila Wilczka. NA szczęście zabrzanie otrząsnęli się bardzo szybko i już w 17. minucie spotkania Erik Janża zdobył gola kontaktowego strzelając (dośrodkowując?) z narożnika pola karnego. W kolejnych minutach bliski szczęścia był Robert Dadok, który znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego uderzeni nogami wybronił Frantisek Plach. Wyrównanie przyszło w 42 minucie, kiedy rzut karny po faulu na Dadoku na bramkę zamienił Piotr Krawczyk.

Drugie 45 minut „górnicy zaczęli równie niefortunnie, jak pierwsze. Bardzo szybko bramkę zdobył Damian Kądzior. Trener zabrzan, Bartosch Gaul, próbował naprawić sytuację na boisku licznymi zmianami. Przy aplauzie publiczności pojawił się na nim między innymi Lukas Podolski. Górnicy długo szukali szczęścia i znaleźli je praktycznie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Chwilę wcześniej z boiska za faul na Rafale Janickim wyleciał Ariel Mosór. Ostatecznie po stałym fragmencie gry w gigantycznym zamieszaniu piłkę w siatce gości umieścił Richard Jensen.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 3:3 (2:2)

0:1 – Jensen 4′ (s)
0:2 – Wilczek 14′
1:2 – Janża 17′
2:2 – Krawczyk 42′ (k)
2:3 – Kądzior 49′
3:3 – Jensen, 90+8′

Górnik Zabrze: Broll – Jensen, Janicki, Szcześniak, Olkowski (68′ Wojtuszek), Mvondo, Kotzke (68′ Vrhovec), Janża, Okunuki (84′ Pacheco), Dadok (78′ Włodarczyk), Krawczyk (78′ Podolski)
Trener: Bartosch Gaul

Piast Gliwice: Plach – Mosór, Czerwiński, Toril (73′ Sappinen), Wilczek, Tomasiewicz (81’ Dziczek), Hateley, Reiner (46′ Mokwa), Pyrka, Kądzior, Katranis (81′ Holubek)