Mecz rozpoczął się punktualnie o 21:00 przy dźwiękach Górniczej Orkiestry Dętej. Trener Jan Urban wprowadził nieco zmieniony skład na to pucharowe spotkanie, dając szansę młodym zawodnikom. Debiut w barwach Trójkolorowych zaliczył Michał Szromnik, a kapitanem był Rafał Janicki.

Śląski Klasyk: GKS Katowice — Górnik Zabrze

Górnik Zabrze objął prowadzenie po bramce Sebastiana Musiolika z rzutu rożnego. Kamil Lukoszek zdobył kolejną piękną bramkę, dając Górnikowi przewagę w pierwszej połowie. Na tablicy mieliśmy wynik 2:0.

W drugiej połowie Górnik dokonał zmian, wprowadzając Lukasa Podolskiego i Damiana Rasaka. Atmosfera na stadionie była nadal niesamowita, a oba zespoły dzielił tylko jeden poziom rozgrywek.

Oprawa Kibiców GKS-u Katowice

Górnik postawił na kontrataki, a Lawrence Ennali zdobył dwie bramki, zapewniając drużynie prowadzenie 4:0. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zabrzan i awansem do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.