08.05.2011(niedziela) dokładnie tego dnia w Rydułtowach zagościła grupa kaskaderów pochodząca z Czech (flott cascaders team)
Skład Flott Cascaders Team tworzą:
Alfred Śmid – koordynator, kaskader, wielokrotny mistrz Czech w dyscyplinach extrime, jako pierwszy wykonał skok samochodem osobowym na odległość większą niż 12 metrów.
Roman Pascal – specjalista od jazdy samochodem na dwóch kołach, kombinacji skoordynowanych, ewolucji przestrzennych. Pretendowany do miana mistrza Europy kierowców kategorii extrime.
Dan Dina – uniwersalny kaskader, wspaniały kierowca, jedyny konkurent Pascala do tytułu mistrza.
Marek Petrik – to pirotechnik. Specjalista FX, kinowych efektów specjalnych. Popisowy numer to bardzo skomplikowany technicznie strzał do pędzącego samochodu z bazooki.
Vladislav Virago Schulze – postać wybitna w zespole. Na jego osobie spoczywają najbardziej niebezpieczne i trudne technicznie numery. Posiadacz światowego rekordu odnotowanego w Księdze Guinessa w kategorii domina.
Zdenek Ćerwinka – “Człowiek Pochodnia” specjalista od efektów ogniowych.
Martin Mirejowsky – ewolucje motocyklowe freestyle. Rekordzista świata, Guinessa w skokach odległościowych motocyklem. Rekord ustanowiony na motocyklu Yamaha YZ 250 wynosi 27,47 metra.
Trochę historii:
Początki całego rzemiosła sięgają kilku lat wstecz. Ojciec obecnego właściciela zespołu Alfreda Śmida – Fred Śmid – znany w kręgach europejskich filmowców jako Fred Flott, związał się zawodowo z grupą francuskich kaskaderów filmowych goszczących pod kierownictwem samego Gila Legris’a na terenie Republiki czeskiej.
Zafascynowany specyfiką zawodu oraz niespotykanymi jak na owe czasy umiejętnościami zespołu francuskiego Fred Śmid postanawia powołać do życia swój własny team …:)
Całe wydarzenie było jednym z nie licznych jakie można było zobaczyć właśnie w Rydułtowach, kto był to z pewnością się nie zawiódł na pokazie tak zaawansowanej grupy. Teraz tylko Zapraszam do galerii. Zdjęcia również pojawią się na znanym już portalu tuwodzislaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *